Kittel si neverí ohľadom výhry zeleného dresu na Tour de France 2014

Twitter  

Nemecký šprintér Marcel Kittel po úspechu na pretekoch Okolo Dubaja rýchlo zmietol zo stola debaty o jeho tohtorocnej výhre zeleného dresu na Tour de France s tvrdením, ze francúzske preteky sú úplne iná liga.

 

Kittel vyhral na minulorocnej Tour de France štyri etapy, vrátane záverecnej etapy na Elyzejských poliach v Parízi. V sútazi o zelený dres sa ale nachádzal az na štvrtom mieste s takmer 200-bodovou stratou na prvého Petra Sagana. S výškou necelých dvoch metrov a váhou blíziacou sa 85 kg Kittel i tak podáva skvelý výkon.

"Ešte sme na zaciatku februára. Nemám tušenie o tom, co sa stane v júly. To je daleká budúcnost. Myslím si, ze pretekanie o zelený dres je iná liga ako ostatné preteky," povedal skromne Marcel Kittel.

Na práve skoncených pretekoch Okolo Dubaja Kittel predviedol, ze i ked športové tipy pasovali za potenciálneho vítaza etáp skôr Petra Sagana, tak Nemec je aj za úcasti silnej konkurencie schopný triumfovat i na iných ako cisto rovinatých etapách. 

Kittelove aktuálne výsledky v zálive momentálnezah´rnajú tri etapové výhry a celkové šieste miesto. Pocas sezóny sa ešte uvidí, ako daleko bude nemecký šprintér schopný zájst a ako si na Tour de France poradí s Petrom Saganom.

Autor: Juraj Micka

Zdroj: cyclingnews.com 

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter