Inteligentný tréning na Saris M2 Smart cyklotrenažéri

Cyklotrenažér M2 Smart je absolútnou špičkou na trhu pre všetkých, ktorí to s cyklistikou myslia vážne. Veľmi presné meranie výkonu s odchýlkou (+/- 5%) zabezpečujú tenzometrické čidlá v záťažovom module s technológiou PowerTap.

Čítať ďalej: Inteligentný tréning na Saris M2 Smart...

Výzivové tipy: Zdroje energie a energetické systémy

 Po úvodnom clánku, ktorý sa zaoberal energetickými potrebami a nárocnostou v rámci vytrvalostných a silových športov, pokracuje náš seriál opisom energetických zdrojov a systémov. Dozviete sa, kde berie organizmus energiu, na akom princípe sú jednotlivé systémy zalozené a aké fyziologické aspekty sú s nimi spojené.

Čítať ďalej: Výzivové tipy: Zdroje energie a energetické...

Výzivové tipy: Iontové nápoje ako zdroj chýbajúcich minerálnych látok

 V  minulom diele výzivových tipov ste sa dozvedeli, co, ako, kedy a v akom mnozstve pit, aby bol váš organizmus dostatocne zavodnený. Dnes sa dozviete, ako okrem vody samotnej doplnit v tele aj  minerály a dôlezité látky, a to prostredníctvom iontových nápojov. Viete, co je to osmolalita a preco je v súvislosti s iontovými  nápojmi dôlezitá? A ze iontové nápoje nie sú len pre vrcholových športovcov? Cítajte clánok výzivového odborníka Petra Jeza.

Čítať ďalej: Výzivové tipy: Iontové nápoje ako zdroj...

Vytrvalost: Co to je a ako ju zlepsit? Seriál (nielen) pre vytrvalcov...

 Ste  vytrvalec a snazíte sa viac ci menej úspešne neustále zlepšovat svoje osobná maximá? Cyklista, bezec, bezec na lyziach, plavec? Výkonnostný ci rekreacný? Alebo nemáte vyhranenú disciplínu a snazíte sa všestranne rozvíjat svoju vytrvalost, pricom vaším cielom je porázat kamarátov i dalších súperov? Potom práve vám je urcený nový seriál pre všetkých vytrvalcov na našom webe! Verte, ze vytrvalostné schopnosti cloveka z pohladu ich pozitívneho ovplyvnovania nie sú zálezitostou tak obtaznou, ako sa nám mnohokrát zdá. Dôvodom je lepšia prispôsobivost funkcií a systémov potrebných na  rozvoj vytrvalosti oproti rozvoju iných kondicných schopností.

Čítať ďalej: Vytrvalost: Co to je a ako ju zlepsit? Seriál...

Výzivové tipy: Urcenie energetickej nárocnosti pri vytrvalostných a silových sportoch

 Nerovnovázny stav medzi príjmom a výdajom energie je vo všeobecnosti jadrom mnohých nutricných problémov populácie na celom svete. V rámci pohybových aktivít a športového tréningu riešia športovci ako pokryt svoju individuálnu energetickú potrebu, pricom nezálezí na miere ich výkonnosti. Vzdy ide o problém krytia energetických nárokov  organizmu vo vztahu k bezným, rutinným aktivitám a následnému navýšeniu smerom k športovým cinnostiam.

Čítať ďalej: Výzivové tipy: Urcenie energetickej nárocnosti...

Výzivové tipy: Pitný rezim, alebo na co si dat pozor pri doplnovaní tekutín

 Aj v zimnom období treba pit, i ked v lete je potreba prísunu tekutín pre náš organizmus ešte silnejšia. Ako správne zavodnit náš organizmus, ktorý az zo 75 % tvorí voda? Co je pitný rezim a akým spôsobom ho dodrziavat? Co je dobré pit, ako casto a v akom mnozstve? To všetko sú podstatné otázky, na ktoré odpovedá výzivový špecialista Peter Jez. Cítajte dobre, nech nie ste dehydratovaní!

Čítať ďalej: Výzivové tipy: Pitný rezim, alebo na co si dat...

Novinka na trhu: Agave #9 -Bio Energetický gél

 Do redakcie nám prišiel balík, no tento raz nie s Bambulkou, ale plný energetických gélov Agave #9. Tak sme si ich spravodlivo rozdelili a pustili sa do jazdenia za energetickej podpory tohto produktu. A naše dojmy sme pár vetami zhodnotili v clánku nizšie ...

Čítať ďalej: Novinka na trhu: Agave #9 -Bio Energetický gél

Výzivové tipy: Tajomstvo cukru

 Ako delíme cukry a akú majú úlohu vo výzive nášho organizmu? Co znamená pojem „glykemický index“?  Aká je produkcia sacharidov v prírode? Na všetky tieto otázky odpovedá výzivový poradca Peter Jez, ktorý sa bude zaoberat práve cukrami, ich delením a významom.

Čítať ďalej: Výzivové tipy: Tajomstvo cukru

Kam na jarný cyklokemp 2012

 Po Vianociach a Silvestrovských oslavách zacínajú mnohí cyklisti a cyklistky rozmýšlat nad tým, ktorú s teplejších destinácií si vybrat na prvé kilometre v tejto sezóne.

Čítať ďalej: Kam na jarný cyklokemp 2012

Jarné tréningové destinácie

 Vonku sa oteplilo a slnko uz jasne naznacuje príchod jari a s nou aj novej cyklistickej sezóny! Naštastie dnes uz nemusíte cakat, kým sa na Slovensku roztopia snehy a môzete si za teplejším pocasím vycestovat o nieco skôr a uzit si tak tréning v príjemnom a teplom pocasí.

Čítať ďalej: Jarné tréningové destinácie

Výzivové tipy: Biorytmy: Ako pracovat s prirodzeným denným rezimom

 Ako sú nastavené biologické procesy v našom tele a preco je dobré sa nimi riadit? Kedy sú naše orgány najaktívnejšie? To sú informácie, ktoré nám môzu pomôct v beznom zivote ako s fyzickou i psychickou rovnováhou, tak aj  s fyzickou aktivitou. Precítajte si preto, co hovorí špecialista na výzivu Peter Jez o tom, ako náš organizmus funguje.

Čítať ďalej: Výzivové tipy: Biorytmy: Ako pracovat s...

Strecing (cast desiata): Protahování svalu bricha, hýzdí a zevní strany stehen

 Strecing. Pre niekoho neznáme slovo. Zial. Ešte aj dnes vela športovcov, cyklistov nevynímajúc, zabúda, alebo nie je informovaná, ako sa o svoje svaly starat a ze nie len bezhlavý tréning je dôlezitý. Rovnakú váhu by sme mali klást aj na svalovú regeneráciu a tým predchádzat únavovým zraneniam a svalovej horúcke, pomôct si k lepším výkonom, zlepšit svalovú flexibilitu.Aj preto Vám v spolupráci s Mgr. Barborou Šedenkovou prinášame seriál o strecingu. Postupne si vysvetlíme od základov funkciu svalov, ich rozdelenie, ciele strecingu, jeho prínos pre športovcov

Čítať ďalej: Strecing (cast desiata): Protahování svalu...
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook