Slovák Martin Riska sa stal celkovým vítazom rakúskej ligy Tchibo Cupu

Twitter  

      32-rocný Martin Riška, ktorý jazdí za tím ARBÖ Wels Gourmetfein sa stal v nedelu v Rakúsku celkovým vítazom Tchibo Top.Rad.Liga 2008 a nadviazal tak na slovenský úspech spred dvoch rokov, kedy Tchibo Cup vyhral Ján Valach ...

     Posledný pretek Tchibo Cupu sa konal v tirolskom mestecku Schwatz, nedaleko Innsbrucku za velmi chladného a dazdivého pocasia v nedelu 14.9.2008. Organizátori sa kvôli takémuto pocasiu rozhodli pre skrátenie trate z pôvodných 172km na 96km, co jazdci urcite ocenili.

 

     Pred posledným deviatym kolom Tchibo Cupu bolo všetko otvorené a celkovým vítazom sa mohol stat ktorýkolvek pretekár z prvých šiestich v celkovom hodnotení. Mozno práve preto, do tohto preteku vlozil všetku svoju energiu ceský jazdec z týmu ARBÖ KTM Junkers Braunau Ján Bárta (6.miesto v celkovom hodnotení) a pustil sa do úniku, v ktorom si vybudoval náskok 1m 30s, no na jeho obrovskú smolu 10km pred cielom spadol a bol odvezený na ošetrenie. Do ciela prichádzal pelotón pohromade a nasledoval špurt, ktorý rozbiehal pre Martina Rišku jeho tímový kolega Werner Riebenbauer, a tak tím ARBÖ Wels Gourmetfein obsadil v tomto preteku prvé aj druhé miesto.  

 

     Celkové poradie Tchibo Top.Rad.Liga 2008:

 

1.      Martin Riška (ARBÖ Wels Gourmetfein) - SVK

2.      Petrom Pichlerem (ELK Haus) - AUS

3.      Petrem Lechnerem (ARBÖ KTM Junkers Braunau) – CZ

4.      Adam Homolka (ARBÖ ASKÖ Bikesport Kärnten Viperbike) – CZ

... a další

 

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook